NOTKI PRASOWE

„Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” od listopada w Polsat Rodzina, cykl zobaczą widzowie w USA.

W listopadzie w Polsat Rodzina pojawi się nowa seria dokumentalna „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach”, cykl zobaczą także widzowie w USA. Jeden z odcinków audycji wygrał w kategorii TV Pilot na London Film & Television Festival.
CZYTAJ DALEJ

 

 

 

„Sekrety Wawelskiej Katedry” w Polsat Rodzina. Narratorem metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

W jesiennej ramówce Polsat Rodzina pojawi się nowy cykl dokumentalny „Sekrety Wawelskiej Katedry”, którego narratorem będzie metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W najbliższą sobotę o godz. 21.20 stacja wyemituje pilotażowy odcinek produkcji.
CZYTAJ DALEJ

 

 

Joanna Kaczmarek reżyserką polsko-koreańskiego dokumentu o muzyce Chopina. Jednym z bohaterów – Leszek Możdżer.

Powstaje polsko-koreański dokument. Pokazuje siłę muzyki Fryderyka Chopina, a jednym z bohaterów jest Leszek Możdżer, który na potrzeby filmu zagrał koncert przy obozie Auschwitz. Ze strony polskiej obraz produkuje firma Inbornmedia, całość reżyseruje Joanna Kaczmarek.
CZYTAJ DALEJ

 

 

Cały świat ma szansę obejrzeć „Ostatnich górali”

Polski film dokumentalny „Ostatni górale” zrealizowany w zaawansowanej technologii 4K HDR wzbudza coraz więcej zainteresowania za granicą. Obraz został właśnie sprzedany do katarskiej telewizji Al Jazeera. Do tej pory licencje kupili też nadawcy France 5 we Francji, RAI we Włoszech, Red Bull TV w Austrii, czeska FTV Prima, węgierska Media Entertainment i Polsat.
CZYTAJ DALEJ

 

 

 

Serial dokumentalny o firmach przeprowadzkowych pierwszą polską produkcją BBC Studio

BBC Brit w tym roku wyemituje pierwszą lokalną produkcję, zrealizowaną w Polsce przez BBC Studio. Dokumentalny serial nie ma jeszcze potwierdzonego tytułu, ale wiadomo, że opowiadać ma o perypetiach firm przeprowadzkowych. Realizuje go Inbornmedia.
CZYTAJ DALEJ

 

 

 

„Złomowisko PL” hitem Discovery Channel

Pierwszy trzy odcinki czwartej edycji „Złomowisko PL” oglądało średnio 218 tys. widzów. To najlepiej oglądany polski program w historii Discovery Channel. Przełożyło się to na 1,83 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measuremen.
CZYTAJ DALEJ

 

 

 

 

 

 

480 tys. widzów specjalnego odcinka „Złomowiska PL” poświęconemu zmarłemu „Krzykaczowi”. Historyczny rekord Discovery Channel.

Pokazany w Discovery Channel specjalny odcinek programu „Złomowiska PL” – poświęconemu zmarłemu „Krzykaczowi” – oglądało średnio 480 tys. widzów. To historycznie najwyższa widownia pojedynczej audycji nadanej w stacji – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
CZYTAJ DALEJ