Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
Inbornmedia - Historia Auschwitz w 33 przedmiotach - Notka Prasowa

„Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” od listopada w Polsat Rodzina, cykl zobaczą widzowie w USA.

W listopadzie w Polsat Rodzina pojawi się nowa seria dokumentalna „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach”, cykl zobaczą także widzowie w USA. Jeden z odcinków audycji wygrał w kategorii TV Pilot na London Film & Television Festival.
Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” to seria dokumentalna ukazująca były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Zaprezentowane zostaną w niej przedmioty i miejsca związane z Auschwitz-Birkenau, a także wywiady z byłymi więźniami obozu i ekspertami.
Pomysłodawcą i scenarzystą jest Marek Zając, który wspólnie z Radosławem Sławińskim odpowiada też za produkcję z ramienia Polsatu. Serię wyprodukowała firma Inbornmedia kierowana przez Macieja Pawełczyka i Radosława Wikierę. Audycja powstała przy ścisłej współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Premiera późną jesienią w Polsat Rodzina, cykl zobaczą również widzowie w USA Jak wynika z najnowszych informacji, premiera 11-odcinkowego cyklu w Polsat Rodzina odbędzie się w listopadzie br.
Program zobaczą również widzowie w Stanach Zjednoczonych, za jego dystrybucję w tym kraju odpowiada nowojorska firma My Entertainment. Aktualnie trwają rozmowy z innymi dystrybutorami na świecie zainteresowanymi emisją cyklu. – Grupa Polsat Plus mocno rozwija produkcję dokumentalną premium kierowaną również na rynki zagraniczne. Seria poświęcona historii Auschwitz zbliżająca się już do produkcyjnego finiszu to pierwsza z nich, ale trwają prace nad kilkoma podobnymi projektami – komentuje Radosław Sławiński, dyrektor kanałów tematycznych Polsatu. – Dzięki współpracy z Inbornmedia gwarantujemy najwyższą jakość telewizyjną; Muzeum Auschwitz-Birkenau zapewnia najwyższy poziom merytoryczny. Dzięki unikalnemu połączeniu sił i talentów opowiadamy o Auschwitz i Zagładzie tak jak dotychczas nikt inny. Historie skrywające się za przedmiotami i miejscami wielu zaskoczą i nikogo nie pozostawią obojętnym – dodaje Marek Zając, szef Polsat Rodzina. Pilot serii wyemitowany został w środę, 27 stycznia 2021 roku (w 76. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz) na antenie Polsat Rodzina o godz. 21.05 oraz Polsat News o 23.30.

„Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” zwycięzcą London Film & Television Festival

Jeden z odcinków programu „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” wygrał w kategorii TV Pilot na London Film & Television Festival. – Ze względu na międzynarodową wagę tematu zaproponowaliśmy, żeby seria od razu była realizowana w dwóch językach, polskim i angielskim. Pomysł podchwycili Radosław Sławiński i Marek Zając, odpowiedzialni za produkcję z ramienia Polsatu. Nagroda pokazała, że nasza wspólna decyzja była trafna. Światowa branża telewizyjna docenia serię i jest zainteresowana jej dystrybucją – komentuje Maciej Pawełczyk, CEO Inbornmedia Sp. z o. o. (producent wykonawczy serii).