Serial dokumentalny o firmach przeprowadzkowych pierwszą polską produkcją BBC Studio.

BBC Brit w tym roku wyemituje pierwszą lokalną produkcję, zrealizowaną w Polsce przez BBC Studio. Dokumentalny serial nie ma jeszcze potwierdzonego tytułu, ale wiadomo, że opowiadać ma o perypetiach firm przeprowadzkowych. Realizuje go Inbornmedia.
Zdjęcia do 6-odcinkowego sezonu ruszyły pod koniec listopada 2019 roku. Producent Inbornmedia znany jest m.in. z takich serial, jak „Złomowisko” (Discovery) czy „Górale” (Polsat Play). Nowy serial będzie pokazywał pracę i (czasem dość nietypowe) wyzwania kilku firm przeprowadzkowych, które pomagają klientom w całej Polsce w ich relokacjach. Seria pokaże pracowników, którzy na co dzień muszą nie tylko sprawnie lawirować między wąskimi klatkami schodowymi i korytarzami, ale też odpowiednio reagować na rozemocjonowanych klientów. Widzowie poznają też osobiste historie klientów.
Widzowie BBC Brit mają duży apetyt na dokumentalne programy rozrywkowe. Chcieliśmy wyprodukować w Polsce program, który spodoba się odbiorcom takich tytułów jak popularne na kanale „Dragon’s Den” czy „Gliniarze z kamerami”, ale będzie bliższy lokalnym realiom. Pokaże historie zwykłych ludzi oraz codzienne problemy, z którymi wielu z nas również musi się mierzyć. Zabierze nas w różne zakątki kraju, zapewni idealną mieszankę znanych, ale także zaskakujących okoliczności, silnych osobowości i różnorodnych emocji, których nasi widzowie poszukują. Współpraca z producentem cenionym w branży, takim jak Inbornmedia w połączeniu z naszym doświadczeniem produkcyjnym, to obietnica jakości i nie mogę się doczekać, aby dostarczyć ją widzom – komentuje Katie Benbow, director of programming w regionie EMEA w BBC Studios.
Radosław Wikiera, szef Inbornmedia dodaje, że praca dla BBC Brit jest wyróżnieniem: – Branża przeprowadzkowa to wspaniały temat na serię telewizyjną. Jest dynamiczna, emocjonująca i każdy z nas miał z nią mniej lub bardziej do czynienia. Wykorzystamy całe wieloletnie doświadczenie, które zdobyliśmy produkując serie dokumentalne, aby przygotować program, który pokochają widzowie w całej Polsce – zapewnia.