„Złomowisko PL” hitem Discovery Channel

Pierwszy trzy odcinki czwartej edycji „Złomowisko PL” oglądało średnio 218 tys. widzów. To najlepiej oglądany polski program w historii Discovery Channel.
Czwarta edycja „Złomowiska PL” na antenie Discovery Channel pokazywana jest w środy o godz. 22.00, począwszy od 8 lutego 2017 roku. Średnia widownia trzech pierwszych odcinków dokumentalnego cyklu wyniosła 218 tys. osób. Przełożyło się to na 1,83 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych przez nadawcę.
Najwięcej widzów zgromadził odcinek otwierający najnowszą serię, który zgromadził przed telewizorami 267 tys. oglądających. Przełożyło się to na odpowiednio 2,21 proc. i aż 4,21 proc. udziału. Cykl kilkukrotnie podnosi udziały Discovery Channel, które w okresie od 8 do 22 lutego br. wyniosły 0,64 proc. w 4+ i 0,86 proc. w 16-49. Nadawca poinformował nas, że pierwsze trzy odcinki najnowszego sezonu w porównaniu do pierwszych trzech odcinków poprzedniej serii wśród widzów w grupie 16-49 zwiększyły swoją widownię o ponad 50 proc.
Discovery Channel w czasie emisji „Złomowiska PL 4”, czyli w środowym paśmie między godz. 22.00, a 22.59.59 ma 1,75 proc. udziału. Daje to tej stacji bardzo wysokie – trzynaste miejsce – w rynku wszystkich kanałów nadających na polskim rynku telewizyjnym.
Czwarty sezon „Złomowiska PL” to najchętniej oglądana polska premiera w historii nadawania Discovery Channel w Polsce. – Dwa lata temu postanowiliśmy wykorzystać nasze międzynarodowe doświadczenie w produkcji programów i dodać do naszej oferty ramówkowej polskie produkcje. Okazało się to strzałem w dziesiątkę – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Ziółek, senior channel manager factual w Discovery Networks CEEMEA. – Naszym największym sukcesem, znacznie przekraczającym nasze oczekiwania, jest seria „Złomowisko PL” – dodaje. „Złomowisko PL” to dokumentalna seria, pokazująca pracę zbieraczy złomu. Producentem cyklu jest Inbornmedia.