480 tys. widzów specjalnego odcinka „Złomowiska PL” poświęconemu zmarłemu „Krzykaczowi”.
Historyczny rekord Discovery Channel.

Pokazany w Discovery Channel specjalny odcinek programu „Złomowiska PL” – poświęconemu zmarłemu „Krzykaczowi” – oglądało średnio 480 tys. widzów. To historycznie najwyższa widownia pojedynczej audycji nadanej w stacji – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
W środę, 24 lutego br. o godz. 21.00 Discovery Channel pokazał specjalny odcinek cyklu „Złomowisko PL”, który w całości został poświęcony Markowi Pawłowskiemu (zwanym „Krzykaczem”) – byłemu uczestnikowi programu, który zmarł pod koniec grudnia ub.r.
Średnia widownia emisji audycji „Krzykacz – wspomnienia” wyniosła 480 tys. osób. Przełożyło się to na 3,44 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 5,86 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.
Marek „Krzykacz” był jedną z najbardziej wyrazistych postaci na planie „Złomowiska PL”. Popularność odcinka pożegnalnego pokazuje tylko, jak bardzo był doceniany i lubiany przez polskich widzów. Będzie nam go bardzo brakować. Jednocześnie chciałam podziękować grupie Inbornmedia oraz Przemkowi Kwiatkowskiemu za przygotowanie tego pięknego, wzruszającego materiału – komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Eberhardt, content management director w Grupie TVN Discovery.
„Złomowisko PL” to dokumentalna seria, pokazująca pracę zbieraczy złomu. Producentem cyklu jest Inbornmedia.